Závěrečný díl Světového poháru hostilo Snowshoe, Stošek šestý

Poslední závod světového poháru v maratonu se jel v americkém Snowshoe. Martin Stošek získal v náročném závodě 6. místo, na 7. příčce byl Marc Stutzmann a na 12. pozici dojel Andreas Seewald.

Více informací

Andreas Seewald třetí na světovém poháru v Morzine
Ve třetím díle Světového poháru horských kol bere Andreas Seewald bronzovou medaili. Ve 100 kilometrů dlouhém závodě nestačil pouze na vítězného Kolumbijce Leonarda Paeze a druhého Itala Diega Rosu. Marc Stutzmann dojel do cíle na 15. pozici, Stefanie Dohrn závod nedokončila a Martin Stošek do závodu kvůli nemoci nenastoupil.

Tomáš Ježek

Světový pohár v maratonu pokračuje ve Francii
Třetí díl Světového poháru horských kol se jede v sobotu 16. září ve francouzském Morzine. Canyon Northwave MTB Team vstupuje do závodu v plné sestavě, startuje Martin Stošek, Marc Stutzmann, Stefanie Dohrn i Andreas Seewald.

Tomáš Ježek

Stošek a Stutzmann vítězí na Swiss Epic, Seewald a Dohrn na Grand Raidu
Jeden z nejúspěšnějších týdnů má za sebou Canyon Northwave MTB Team. Martin Stošek společně s Marcem Stutzmannem vybojovali vítězství na etapovém závodě Swiss Epic a v sobotu 19. srpna vyhrál Andreas Seewald a Stefanie Dohrn prestižní švýcarský maraton Grand Raid.

Marc Stutzmann švýcarským šampionem v maratonu
V sobotu 13. srpna vybojoval Marc Stutzmann titul švýcarského šampiona v maratonu. Potvrdil tak skvělou formu před nadcházejícím etapovým závodem Swiss Epic, kterého se zúčastní společně s Martinem Stoškem.

Tomáš Ježek

Martin Stošek bere stříbro na mistrovství světa
Ze světového šampionátu v maratonu, který se konal ve skotském Glentress Forest, odjíždí Canyon Northwave MTB Team se stříbrnou medailí. Tu vybojoval Martin Stošek. Skvělý výkon podal rovněž Marc Stutzmann, který dojel na 4. pozici a 10. byl Andreas Seewald. Stefanie Dohrn dojela v závodě žen na 19. pozici.

Tomáš Ježek

Světový šampionát v maratonu již v neděli, Stošek a Seewald favority
Skotsko se od 3. srpna stalo centrem profesionální cyklistiky. V Glasgow a jeho okolí se uskuteční světové šampionáty všech disciplín kromě cyklokrosu. Maratonský závod je vypsán na neděli 6. srpna a závodit se bude v Glentress Forest. Canyon Northwave MTB Team bude mít na startu čtyři jezdce napříč třemi národnostmi - Martina Stoška, Marca Stutzmanna ze Švýcarska a v reprezentačních barvách Německa startuje Andreas Seewald a Stefanie Dohrn.

Tomáš Ježek

Martin Stošek získal 3. místo na Dolomiti Superbike
Uplynulá sobota patřila dalším závodům v Itálii. Ve Villabasse se jel 28. ročník maratonu Dolomiti Superbike a skvělý výsledek zaznamenal Martin Stošek, jenž bral ve 123 kilometrů dlouhém závodě 3. místo.

Tomáš Ježek

Smolný evropský šampionát, nejlepší z týmu 9. Dohrn
Canyon Northwave MTB Team měl na evropském šampionátu smůlu. Kvůli technickým problémům nedokončil jeden z favoritů Martin Stošek, defekt potkal i Marca Stutzmanna, jenž dojel na 38. místě. Kvalitní výkon podala Stefanie Dohrn, jež dojela na 9. pozici.

Tomáš Ježek

Mistrovství Evropy hostí Laissac, Stošek adeptem na medaili
Mistrovství Evropy v maratonu hostí jihofrancouzské městečko Laissac. V dresech Canyon Northwave MTB Teamu se na start postaví Martin Stošek, který bude patřit mezi favority. Dále startuje Marc Stutzmann a Stefanie Dohrn. Ze zdravotních důvodů musí boj o modrý dres evropského šampiona vynechat Andreas Seewald, který je nemocen.

Tomáš Ježek

Martin Stošek získává 2. místo v závodě Světového poháru, Vakoč poprvé závodil na gravelu
Martin Stošek získal uplynulý víkend v italském Finale Ligure druhé místo v závodě Světového poháru v maratonu a na stejnou příčku se vyhoupl i v celkovém pořadí. Marc Stutzman dojel na 10. pozici, Stefanie Dohrn závod bohužel nedokončila a Andreas Seewald kvůli nemoci nenastoupil. V sobotu se také jel ve Spojených státech prestižní gravelový závod Unbound Gravel, kde startoval i Petr Vakoč, který prvně nejel v dresu týmu Canyon Northwave.

Tomáš Ježek

Petr Vakoč zakončil působení v týmu Canyon Northwave, dále se bude věnovat gravelu
Petr Vakoč dle plánů ukončil působení v celku Canyon Northwave, a to po prvním díle Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Společně s manažerem týmu Kristiánem Hynkem ale zůstávají v kontaktu a je možné, že se Petr v roce 2024 postaví na start Cape Epic v dresu týmu Canyon Northwave.

Tomáš Ježek

Andreas Seewald bere v prvním díle Světového poháru 4. místo
První díl nově vzniklého Světového poháru v maratonu se jel v sobotu 13. května v Novém Městě na Moravě. Německý šampion Andreas Seewald získal solidní 4. místo. Martin Stošek dojel na 15. pozici, Marc Stutzmann byl 16. a skvělý výkon předvedla v ženách Stefanie Dohrn, jež dojela na 5. místě.

Tomáš Ježek

Martin Stošek vítězí na Elbě a týden před světovým pohárem potvrzuje skvělou formu
Týden před prvním závodem Světového poháru v maratonu potvrdil skvělou výkonnost Martin Stošek. V sobotu 6. června zvítězil v závodě Capoliveri Legend Cup na Elbě a získal první vítězství v nové sezóně. Pátým místem Martina doplnil Andreas Seewald, smůlu měl Marc Stutzmann, jenž kvůli technickým problémům dokončil na 24. pozici.

Tomáš Ježek

Český šampionát již tento víkend, na startu Stošek s Vakočem
Canyon Northwave MTB Team má za sebou první vrchol sezóny - Cape Epic a na něj navazující závodní volno. Tento víkend se ovšem jezdci znovu postaví na startovní čáry. Martin Stošek a Petr Vakoč absolvují v neděli 30. dubna mistrovství České republiky v maratonu, Andrease Seewalda a Marca Stutzmanna čeká v sobotu 29. dubna legendární maraton Garda Trentilno.

Tomáš Ježek

Stošek se Seewaldem berou 5. místo na Cape Epic
Cape Epic 2023 je minulostí. Canyon Northwave MTB Team z Afriky odlétá se smíšenými pocity z výsledku, ale i nadějemi do budoucna a motivován k další práci. Duo Martin Stošek/Andreas Seewald dojelo na 5. pozici, Petr Vakoč byl s Marcem Stutzmannem 7.

Tomáš Ježek

Canyon Northwave MTB Team vyráží na Cape Epic se čtyřmi závodníky
Praha, 10. března 2023 – V pražském hodinářství Koscom se u příležitosti tiskové konference maratónského týmu Canyon Northwave sešli členové celku a zástupci z řad médii.

Tomáš Ježek

Martin Stošek třetí na Mediterranean Epic
Ve skvělém světle se v prvním závodě sezóny 2023 představili jezdci Canyon Northwave MTB Teamu. V etapovém závodě Mediterranean Epic bral Martin Stošek třetí příčku v celkovém pořadí zatímco Andreas Seewald ovládl hned první etapu.

Tomáš Ježek

Marc Stutzmann novým členem Canyon Northwave MTB Teamu
Český tým pod vedením Kristiána Hynka nabírá do svých řad nového člena. Je jím jednatřicetiletý švýcarský maratonec Marc Stutzmann, bývalý člen týmu Texpa Simplon.

Tomáš Ježek

Canyon Northwave MTB Team zahajuje závodní sezónu 2023
Český tým pod vedením Kristiána Hynka zahajuje závodní sezonu 2023. Ve čtvrtek 9. února se Marc Stutzmann, Martin Stošek, Andreas Seewald a Stefanie Dohrn postaví na start Mediterranean Epic.