September 15, 2023
Světový pohár v maratonu pokračuje ve Francii

Třetí díl Světového poháru horských kol se jede v sobotu 16. září ve francouzském Morzine. Canyon Northwave MTB Team vstupuje do závodu v plné sestavě, startuje Martin Stošek, Marc Stutzmann, Stefanie Dohrn i Andreas Seewald.

Všichni tři muži týmu Canyon Northwave budou do závodu vstupovat jako adepti na pódiové umístění. O top ten se bude chtít porvat Stefanie Dohrn, pro nikoho to ale nebude jednoduché, na jezdce čeká 100 kilometrů dlouhá trať s převýšením 4 779 metrů!

Stefanie Dohrn

Start i cíl závodu je umístěn v Morzine, francouzském horském středisku nedaleko švýcarských hranic, kde nenajdete ani metr roviny. Závodníci se na trati pohybovali již několik dní před závodem a ohlasy byli ve směs pozitivní.

Mapa trati

Jako první se na start sobotního závodu postaví elitní muži, kteří odstartují v 8:00, elitní ženy odstartují v 8:05. O průběhu závodu Vás budeme informovat na sociílních sítích, sledujete Canyon Northwave MTB Team na Facebooku i Instagramu.

Také by vás mohlo zajímat
News
Andreas Seewald třetí na světovém poháru v Morzine

Ve třetím díle Světového poháru horských kol bere Andreas Seewald bronzovou medaili. Ve 100 kilometrů dlouhém závodě nestačil pouze na vítězného Kolumbijce Leonarda Paeze a druhého Itala Diega Rosu. Marc Stutzmann dojel do cíle na 15. pozici, Stefanie Dohrn závod nedokončila a Martin Stošek do závodu kvůli nemoci nenastoupil.
News
Stošek a Stutzmann vítězí na Swiss Epic, Seewald a Dohrn na Grand Raidu

Tomáš Ježek

Jeden z nejúspěšnějších týdnů má za sebou Canyon Northwave MTB Team. Martin Stošek společně s Marcem Stutzmannem vybojovali vítězství na etapovém závodě Swiss Epic a v sobotu 19. srpna vyhrál Andreas Seewald a Stefanie Dohrn prestižní švýcarský maraton Grand Raid.
News
Marc Stutzmann švýcarským šampionem v maratonu

V sobotu 13. srpna vybojoval Marc Stutzmann titul švýcarského šampiona v maratonu. Potvrdil tak skvělou formu před nadcházejícím etapovým závodem Swiss Epic, kterého se zúčastní společně s Martinem Stoškem.